Přeskočit na obsah

Vinylové podlahy a PVC

Vinylové podlahy lepené

Tyto podlahy jsou velice oblíbené a to nejen díky svým vlastnostem, ale i reálnému  vzhledu dřeva, kamene a dlažby. Podlahy z vinylu jsou vyrobeny z několika vrstev. Vrchní  vrstva je grafický dekor, který je chráněn polyuretanovou vrstvou PUR. Lze je použíti do  vlhka a to i do prostor jako jsou koupelny, sauny atd. Vinylových krytin můžete použít i na vytápěné podlahy.

Vinylové podlahy plovoucí

Tyto vinylové podlahy se výborně hodí do členitých prostor, kde díky lamelovému  provedení je naprosto minimalizován pro řez pokládky. Vinylová podlaha je naprosto ideální  pro svoji jednoduchou údržbu a komfort při chůzi po jejím povrchu. Vzhledem k použitým materiálům nezanechává dlouhodobé stopy například po rozlité kávě či červeném víně.

Nabízíme podlahy těchto značek:
Quick Step Click – Elit Moduleo – Podium Plank – IT Tajima Vepo

Linoleum

Linoleum, lidově zkracováno na lino, je druh podlahové krytiny, vyrobené z obnovitelných  materiálů, jako je ztuhlý lněný olej, borovicová kalafuna, korkový prach, dřevitá moučky a z minerálních plniv, jako je uhličitan vápenatý. Nejčastěji je položeno na jutové tkanině nebo  na plátěné podložce, do materiálu se často přidávají různé pigmenty. Často je  zaměňováno za podlahovou krytinu z PVC, linoleum je však tlustší, měkčí, více připomíná gumu.

Marmoleum
Přírodní linoleum neboli Marmoleum je trvanlivý přírodní materiál, který má spoustu výhod. Tou největší je to, že se dá použít jak do domáctností tak do kanceláří, zdravotnických  zařízení ,škol a dalších veřejných budovách. Marmoleum se vyrábí v široké škále barev a  dekorů! Marmoleum se vyrábí z korkové drtě a směsi pryskyřice se lněným olejem. Jako  podklad slouží jutová tkanina. Jak lino, tak i marmoleum vynikají snadnou údržbou a dlouhou životností.

Přírodní linoleum nabízíme od těchto výrobců:

FORBO•TARKETT

PVC (vinyl) podlaha
Polyvinylchlorid, zkráceně PVC je měkčený vinyl, ze kterého se vyrábí podlaha ve formě rolí šíře 2m, 3m, 4m a 5metrů širokých rolí. PVC podlahy rozlišujeme nabytové a komerční, které se od sebe liší vlastnostmi nášlapné vrstvy. Tento typ podlahy se lepí na pevný, vyrovnaný a připravený podklad. Je možno dle  předepsaných parametrů položit PVC s filcovou podložkou na stávající podklad. PVC podlahy jsou pocitově měkčí a příjemnější na nášlap. Luxusní pocit u nášlapu přináší filcový podklad, který se nabízí u některých druhů podlahovin.

PVC podlahy nabízíme od těchto výrobců:
Gerflor•Fatra•Tarkett•Lentex•Forbo

Prodejna
Jánská 2328/38
746 01 Opava

Tel.: 553 616 943
Tel.: 739 593 330

E-mail: machupodlahy@seznam.cz

Otevírací doba
Po: 9.00 – 16.00 hod.
Út: 9.00 – 17.00 hod.
St: 9.00 – 16.00 hod.
Čt: 9.00 – 17.00 hod.
Pá: 9.00 – 16.00 hod.
So: 9.00 – 11.00 hod.
Ne: Zavřeno

(C) 2022 Machů podlahy Opava.